جلسه یکشنبه ۹۴/۱۱/۱۱

۱۲ بهمن ۱۳۹۴ در ۷:۵۸ب٫ظ

در ذیل گزیده ای از بیانات استاد حاج ماشاالله عابدی را میخوانید:

 

مداح بخصوص امروزه، لازمه مداحی اش این است که اهل مطالعه باشد کتاب بخواند، کتاب های مختلف، اینکه چهارتا شعر بتواند بخواند این مداح برجسته نمی تواند باشد حالا ممکن است یک سروصدایی و جاروجنجالی بشود…

 

 

 

*در دعا خوانی اول قدم صحیح خواندن دعا می باشد، دعا را باید برای اهلش حتما خواند تا ببیند صحیح می خواند یا نه، اکتفا نباید کرد به اینکه من می دانم، غلط های ذهنش مدام تکرار می شود، حتی دعاهای بسیار آسان مانند دعای توسل. دعای توسل دعای آسان است اما خیلی کارساز است. این را هم بگویم شیخ صدوق می گوید هر وقت من حاجت داشتم دعای توسل خواندم حاجتم را گرفتم، خیلی دعای بلندیست.

*مداح بخصوص امروزه، لازمه مداحی اش این است که اهل مطالعه باشد کتاب بخواند، کتاب های مختلف، اینکه چهارتا شعر بتواند بخواند این مداح برجسته نمی تواند باشد حالا ممکن است یک سروصدایی و جاروجنجالی بشود ولی مداح برجسته که اهلش برجسته بداند نمی تواند باشد. خیلی باید مطالعه کند باید مانوس با مطالعه باشد، هم شعر و هم مقتل، تاریخ و… تا اینکه مجلس اش پربار شود باید همه چیز در مجلس اش باشد.

*در انتخابات باید دقت کرد به کسانی رای بدهیم که خط فکری آنها خط فکری مقام معظم رهبری باشد و آنها رای بیاورند. حالا خط فکری اش چه هست؟ آنهایی که گرایش به آمریکا و ارتباط به آمریکا نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *